Zgłoś zdarzenie

Pies tropił grzeczne dzieci - foto


2015-06-01  |  komentarzy (2)

Z okazji Dnia Dziecka funkcjonariusze z KMP w Bielsku-Białej odwiedzili najmłodszych pacjentów Szpitala Pediatrycznego. - Dziś szukamy grzecznych dzieci - mówił pół żartem, pół serio policyjny przewodnik psa tropiącego.

W szpitalu był przewodnik psa tropiącego asp. Dariusz Popadyniec wraz z psem Aresem. Przewodnik opowiadał o tym, jak zachowywać się bezpiecznie w kontakcie z nieznanym zwierzęciem oraz zademonstrował umiejętności swojego czworonożnego pomocnika. Do dzieci na policyjnym motocyklu przyjechał sierż. Zbigniew Śliwka z wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej.

 - Dziękuję za fantastyczną współpracę, jaką mamy z policją nie od dziś. W  tej chwili w szpitalu mamy pełne obłożenie, wszystkie łóżka są zajęte (około 120 pacjentów). Oprócz tego, pacjenci przychodzą do izby przyjęć i specjalistycznych poradni. Zbliżają się wakacje, czas relaksu i odpoczynku. Pierwsza fala urazów już za nami. Były to głównie urazy kończyn górnych, związane z wypadkami na wszelkiego rodzaju trampolinach. Podczas wakacji mamy często do czynienia z upadkami z rowerów i drzew owocowych, a w związku z tym poważne urazy kończyn, brzucha, wątroby czy śledziony. Dlatego apelujemy zarówno do dzieci, jak i młodzieży, aby zachowali ostrożność i rozwagę, a także do rodziców, by „mieli oczy z każdej strony głowy” - powiedział naszemu portalowi Ryszard Odrzywołek, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Policjanci spotykają się z małymi pacjentami cyklicznie. Za każdym razem wizyta mundurowych wywołuje falę entuzjazmu i wiele uśmiechów na twarzach dzieci. Tysiecy uśmiechów i szybkiego powrotu do zdrowia życzył najmlodszym personel szpitala wraz z dyrekcją. Do życzeń przyłączyło się Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej, które ufundowało kosz pełen słodyczy.

Tekst i foto: Mirosław Jamro

Wydarzenie wyświetlono 2688 razy


Galeria:
Najnowsze artykuły:
2017-08-14
Pijany siedział na krawędzi dachu - foto
Dwa zastępy straży pożarnej z JRG1, pogotowie ratunkowe oraz policję wysłano po otrzymaniu zgłoszenia, z którego wynikało, iż na krawędzi dachu budynku przy ul. Grażyny w Bielsku-Białej siedzi mężczyzna. Desperata uratowali policjanci.
więcej
2017-08-13
Znieważył policjantów na służbie
Ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 26-letni mężczyzna, który w nocy z piątku na sobotę znieważył policjantów na ul. Wzgórze w Bielsku-Białej. Po zatrzymaniu przez policjantów młodzieniec oddał mocz we własne spodnie.
więcej
2017-08-13
Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego - foto
Ponad 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca subaru, który poruszał się ul. Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej. Mężczyznę ujął kierowca innej osobówki.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Kaśka500 2015-06-02 07:00
Świetne! Policja powinna budować dobre relacje z dziećmi. To ważne, żeby wiedziały, że mogą ufać i czuć się bezpieczne. Bardzo pozytywna akcja :)
Ukryty 2015-06-01 22:29
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic