Zgłoś zdarzenie

Ślizgawka na Kowalskiej - foto


2017-02-14  |  komentarzy (5)

Wczoraj około godz. 22.00 na śliskim odcinku ul. Kowalskiej w Bielsku-Białej samochód osobowy wypadł z jezdni i ślizgając się kilkanaście metrów, zatrzymał się na chodniku. Śliską nawierzchnię jezdni posypano dopiero po zdarzeniu.

Do zdarzenia doszło na wysokości posesji nr 49. Kierujący samochodem osobowym volvo, jadąc ul. Kowalską w kierunku ul. Armii Krajowej, na śliskim odcinku jezdni utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, auto wypadło z jezdni i zatrzymało się kilkanaście metrów dalej na chodniku.

  - Aby wyjechać, zużyliśmy sporo soli. Auto będzie wyciągać pomoc drogowa - powiedział kierowca volvo. W toku policyjnych czynności ustalono, iż kierowca auta jest trzeźwy. Bariera i samochód nie zostały uszkodzone.

Tekst i foto: Mirosław Jamro

Wydarzenie wyświetlono 2598 razy


Galeria:

Najnowsze artykuły:
2017-08-14
Pijany siedział na krawędzi dachu - foto
Dwa zastępy straży pożarnej z JRG1, pogotowie ratunkowe oraz policję wysłano po otrzymaniu zgłoszenia, z którego wynikało, iż na krawędzi dachu budynku przy ul. Grażyny w Bielsku-Białej siedzi mężczyzna. Desperata uratowali policjanci.
więcej
2017-08-13
Znieważył policjantów na służbie
Ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 26-letni mężczyzna, który w nocy z piątku na sobotę znieważył policjantów na ul. Wzgórze w Bielsku-Białej. Po zatrzymaniu przez policjantów młodzieniec oddał mocz we własne spodnie.
więcej
2017-08-13
Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego - foto
Ponad 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca subaru, który poruszał się ul. Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej. Mężczyznę ujął kierowca innej osobówki.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Adamsky 2017-02-15 17:38
@fryu/ "na zachodzie" rzadko kiedy ludzie jeżdżą na zimówkach, jak pracowałem na wyspach i spadł śnieg to kilka aut w firmie Irole rozbili, bo po śniegu i lodzie w dodatku na letnich oponach oni nie potrafią jeździć! Oczywiście Polacy sobie poradzili, zuchy :). Zanim znów narobisz na własny kraj weź wsadź czereb pod zimny kran i ochłoń!
niezarejestrowany - fryu 2017-02-14 22:19
Tak w nawiązaniu do tego powiem tak. W Polsce jest tak że 80 % kierowców jeździ autami ale nie stać ich na kupno dobrych zimowych opon. Z resztą porównajcie sobie z zachodem to co tak jeździ a co u nas. Czasami widuje stare porządne zadbane bryki na polskich drogach jeżdżone przez ludzi z pasją ale to rzadkość niestety. U nas kupuje się w głównej mierze stare złomy, wyjeżdżone i potem jeszcze oszczędza na wszystkim. A to winna temu jest oczywiście prosta kalkulacja. 1600 na wypłatę, 1200 na opłatę a 400 zł na eksploatację pojazdu. Poland - Made In China. A Niemiec się śmieje jak mu powiesz że w Polsce większość robi za jakieś 300 € miesięcznie
tzok 2017-02-14 18:51
Kiedyś sypali piaskiem i utrzymywali drogi "na biało" - to było bezpieczniejsze. Teraz sypią solą, jest czyściej i na dłużej działa, niestety nigdy nie wiadomo kiedy przestanie działać. Te ślizgawki pojawiają się w losowych miejscach i trudno przewidzieć, gdzie się pojawią, więc gdy nie ma opadów śniegu sypie się dopiero gdy ktoś to zgłosi. Sól jest bardzo szkodliwa dla środowiska (nie wspominając o samochodach i elementach infrastruktury drogowej), więc nie można sypać "na zapas".
niezarejestrowany - mieszkaniec 2017-02-14 12:56
To nie niedostosowanie predkości tylko śliska droga. Było tak ślisko że nie szło ustać na nogach ale sypią solą dopiero gdy sie coś stanie - oszczedności.
niezarejestrowany - Kierowca BMW 2017-02-14 05:18
Aż dziw bierze, że nie dostał mandatu... Chociaż za nie dostosowanie się do warunków atmosferycznych panujących na dworze czy tam jezdni.
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic