Zgłoś zdarzenie

Na letnich oponach uderzył w barierę - foto


2017-04-19  |  komentarzy (24)

Jeden zastęp straży pożarnej z JRG1 neutralizował skutki uderzenia samochodu osobowego w barierę energochłonną przy ul. Wyzwolenia w Bielsku-Białej. W samochodzie sprawcy zdarzenia były już założone letnie opony.

Do zdarzenia doszło około godz. 5.20 na wysokości firmy Cooper Standard. Kierujący samochodem osobowym audi, jadąc ul. Wyzwolenia w kierunku Hałcnowa, nie dostosował prędkości do warunków drogowych, utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, w wyniku czego samochód uderzył w barierę energochłonną i obrócił się wokół osi o 180 stopni.

 - W związku z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi apelujemy o jazdę z bezpieczną prędkością, zwiększenie odległości pomiędzy pojazdami i zachowanie należytej ostrożności, aby nie dochodziło do niepotrzebnych zdarzeń i wypadków drogowych - podkreślali policjanci z drogówki.

Nikt nie odniósł obrażeń, kierowca audi był trzeźwy. Zdarzenie zakończono postępowaniem mandatowym. Utrudnienia w ruchu trwały około 50 minut.

Tekst i foto: Mirosław Jamro

Wydarzenie wyświetlono 12629 razy


Galeria:






Najnowsze artykuły:
2017-06-25
Pijany Turek dachował autem - foto
Trzy zastępy straży pożarnej wysłano po otrzymaniu zgłoszenia nocnego dachowania samochodu osobowego na ul. Strumieńskiej w Jasienicy. 28-letni obywatel Turcji, który wydmuchał ponad promil alkoholu, został odwieziony do szpitala.
więcej
2017-06-24
Tragedia w nurtach Wisły
Cztery zastępy straży pożarnej wysłano po otrzymaniu zgłoszenia, z którego wynikało, iż nurtem Wisły w Zabrzegu płynie ciało mężczyzny. Pomimo kilkudziesięciominutowej reanimacji, życia mężczyzny nie udało się uratować.
więcej
2017-06-24
Policyjna akcja na Bystrzańskiej - foto
Na ul. Bystrzańskiej w Bielsku-Białej policjanci drogówki prowadzili dziś akcję pod hasłem „Nie bądź następny”. W minionych dniach na drogach regionu wskutek ciężkich obrażeń ciała śmierć poniosło dwóch motocyklistów, a trzeci jest w stanie ciężkim.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - kdriver 2017-04-23 17:43
U nas optimum to caloroczne no ale ludziom lobby przeklsdaczy mozgi przepralo i sie wyglupiaja z letnimi.
niezarejestrowany - Zima 2017-04-20 23:32
Bo u nas raptem 9 miesięcy zimy, a potem już tylko lato :)
niezarejestrowany - xXx 2017-04-20 21:05
@BMW - ta jasne a te lamelki w oponach zimowych wyglądają tak a nie inaczej, bo tej gumy na niskie temperatury nie da się inaczej odlać ? I biedne chłopaki na offroadach jeżdzący na M+S muszą wozić ciekły azot coby zmrozić błoto bo inaczej oponki są do niczego. Widać BMW nie tylko nie wie po co ta rączka z lewej strony kierownicy.
niezarejestrowany - BMW 2017-04-20 16:44
xyz- w zimówkach nie chodzi o to czy jest biało na drodze czy nie, tylko o temperaturę przy nawierzchni a ostatnio zazwyczaj jest poniżej 5 stopni
niezarejestrowany - Druh 2017-04-20 09:31
Śmieszą mnie wpisy dlaczego nie wyjechała OSP Hałcnów. Przez takie durne wpisy społeczeństwo może pochopnie zmienić ogólnie zdanie na temat Straży Pożarnej. Róbcie co do Was należy Panowie bez internetowej napinki.
niezarejestrowany - xyz 2017-04-20 06:59
Ja cała zime jeździłem na letnich. i co? Raz jechałem po białej drodze. RAZ! Mimo że mieszkamy w górach. W polsce nie ma zimy.
niezarejestrowany - AdiHalcnow 2017-04-20 01:02
Do yoyoyoyo- a mama wie, że ćpiesz?
niezarejestrowany - AdiHalcnow 2017-04-20 01:00
Połowa kwietnia jest więc tylko ten co nie ma letnich jeszcze nie zmienił opon. Półtora tygodnia temu bylo 20 stopni więc troche glupio bylo na zimowej gumie jeździć:)
niezarejestrowany - yoyoyoyo 2017-04-19 22:54
Tdi :) i wszystko jasne :)
niezarejestrowany - Sman 2017-04-19 22:12
Widzę, że jacyś frustraci - strażacy spać nie mogą. Już któryś raz czytam te żale które tylko sami autorzy rozumieją :/
niezarejestrowany - EmerytHeniek 2017-04-19 22:08
Dlaczego nie zadysponowano jednostki prewencji przeciwpożarowej z Hałcnowa ? jest to w pełni wyposażona jednostka typu S-2 w KSRG....
niezarejestrowany - Czesiek _ze 2017-04-19 21:19
A co do rzeczy mają letnie opony ,czy tam było 20 cm śniegu Chyba już 90% zmieniło na letnie czy 20 lat temu ktoś słyszał o zimówkach .Na wariatów pomagają tylko mandaty
niezarejestrowany - Xxx 2017-04-19 19:26
Jak się wyprzedzalo z prędkością 120km/h
niezarejestrowany - zirytowanybedui 2017-04-19 18:16
Rejon operacyjny OSP Hałcnów/Lipnik - dlaczego żadna z tych jednostek nie została zadysponowana ? sprawa zostaje zgłoszona do KW PSP a jeśli to nie pomoże do KG PSP koniec lewactwa na MSK
niezarejestrowany - Kubuś Puchatek 2017-04-19 17:22
Wszyscy normalni kierowcy na letnich oponach dali radę. Jedna ameba nie dała rady.
niezarejestrowany - drix 2017-04-19 12:58
Ziom, w taka pogodę letnie opony i brawura na drodze i masz auto na własną prośbe rozwalone
niezarejestrowany - Kija 2017-04-19 12:20
Tez mam letnie i jakos dalem rade, jak pól debil jezdzic nieumie to niech sie teraz martwi
niezarejestrowany - ziom 2017-04-19 10:28
No i co ze letnie tez mi sensacja!! Prawie maj na karku a jak w lecie spadnie śnieg to też napiszecie że miał letnie bo z tego wygląda że sensacją tego artykułu są letnie opony tego samochodu!
majster_jk 2017-04-19 10:19
Solniczki Sita jeżdżą?
niezarejestrowany - OLO 2017-04-19 09:36
jak się jeździć nie umie to nawet zimówki nie pomogą
niezarejestrowany - Jojoo 2017-04-19 08:51
Opony letnie w lipcu? A w październiku już zimówki bo na 2 dni śnieg spadnie.....

Dajcie spokój...
niezarejestrowany - john 2017-04-19 08:34
Dajcie spokój. Chłopak do starego trupa kupił alufelgi za 2500 PLN i chciał się pokazać a opony letnie miał pewnie gratis.
niezarejestrowany - Joanna 2017-04-19 08:29
mandat za to że opony zmienił... oto Polska właśnie...
niezarejestrowany - MarKo 2017-04-19 08:19
Opony na letnie zmieniamy w ...lipcu. W innym przypadku za brak dochowania należytej staranności w przewidywaniu pogody należy się mandat.