Zgłoś zdarzenie

Czołowe zderzenie rowerzystów - foto


2017-05-19  |  komentarzy (30)

Dwóch rowerzystów zostało przewiezionych do szpitala w wyniku czołowego zderzenia na ścieżce rowerowej przy ul. Zwardońskiej w Bielsku-Białej. W momencie zderzenia tylko jeden z mężczyzn jechał w kasku.

Do zdarzenia doszło wczoraj o godz. 16.45. Jak dowiedział się portal, 24-letni rowerzysta wykonujący nieprawidłowo manewr omijania doprowadził do zderzenia z 43-letnim cyklistą.- Siedząc na ławce, zobaczyłem, iż głowami i kierownicami rowerów zderzyło się dwóch mężczyzn. Udzieliłem im pierwszej pomocy i powiadomiłem pogotowie ratunkowej - relacjonował nam pan Jerzy.

 - Ładna pogoda sprzyja wycieczkom rowerowym, w związku z tym na drogach porusza się coraz więcej rowerzystów. Apelujemy o zgodną z przepisami i ostrożną jazdę i jednocześnie przypominamy, że kierujących jednośladami nie chroni karoseria samochodu - powiedziała portalowi nadkom. Elwira Jurasz z KMP w Bielsku-Białej.

W szpitalu okazało się, że obaj rowerzyści nie doznali obrażeń ciała zagrażających życiu lub zdrowiu. Zdarzenie zakończono pouczeniem.

Tekst i foto: Mirosław Jamro
 

Wydarzenie wyświetlono 19730 razy
Najnowsze artykuły:
2017-08-14
Pijany siedział na krawędzi dachu - foto
Dwa zastępy straży pożarnej z JRG1, pogotowie ratunkowe oraz policję wysłano po otrzymaniu zgłoszenia, z którego wynikało, iż na krawędzi dachu budynku przy ul. Grażyny w Bielsku-Białej siedzi mężczyzna. Desperata uratowali policjanci.
więcej
2017-08-13
Znieważył policjantów na służbie
Ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 26-letni mężczyzna, który w nocy z piątku na sobotę znieważył policjantów na ul. Wzgórze w Bielsku-Białej. Po zatrzymaniu przez policjantów młodzieniec oddał mocz we własne spodnie.
więcej
2017-08-13
Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego - foto
Ponad 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca subaru, który poruszał się ul. Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej. Mężczyznę ujął kierowca innej osobówki.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Rutilus 2017-06-15 14:00
Pytałem policjanta który robił ogledziny wypadku rolkarza który wtargnał pod rower , lezał bezwładnie nieruszajac sie, oczekujac na pogotowie . Pytam dlaczego wzorem innych slaskich miast nie ma kontroli policji na sciezce wokół lotniska , a policjant na to? Ze Prezydent miasta nie uznał ze sciezka rowerowa jest niebezpieczna i nie widzi takiej potrzeby,jak widac wszystko zalezy od ratusza i tam bym polecił sie udac, bo zeczywiscie ludziom brak podstaw dobrego wychowania i nierespektowanie przepisów drogowych. Pozdrawiam wszystkich cyklistów opieprzajacych tych łamiacych przepisy , gdyz sam tez tak robie , trzeba ludzi zdyscyplinowac!
niezarejestrowany - RowRow 2017-05-21 19:39
Poważny problem korzystania ze ścieżek rowerowych przez nieuprawnionych uzytkowników jest w całym mieście, a scieżka rowerowa wokół lotniska pokazuje go jak w soczewce. Szkoda, ze stosowne służby nie wykazują żadnego zainteresowania w kwestii naprawy tej sytuacji (przynajmniej ja tego nigdy nie widziałem).
niezarejestrowany - oko 2017-05-21 17:48
ja nie zwraca uwagi tylko... mocno opie... i to z mocnymi wulgaryzmami -działa schodzą ze ścieżki
niezarejestrowany - rowerzysta 2017-05-21 11:46
tam znajduje się najbardziej niebezpieczna ścieżka rowerowa na świecie a zwłaszcza w ciepłe dni po tej ścieżce jeżdżą na wszystkim na czym można się tylko poruszać jeżdżą dzieci bez opieki a spróbuj zwrócić komuś uwagę dlaczego tam nie ma czasowych kontroli niech tylko dla własnego bezpieczeństwa rowerzysta pojedzie drogą wzdłuż ścieżki to zaraz jest policja i mandat a ścieżki patrolować nie ma komu
niezarejestrowany - YyY 2017-05-21 09:41
To skandal ludzie tam powinni schodzić z rowerów i prowadzić je trawiasta częścią. Wandale na dwóch kulkach i niszczą nawierzchnie no y no
niezarejestrowany - Ziomal 2017-05-21 00:05
Tą drogę wokół lotniska w weekendy powinni patrolować policjanci na rowerach. Co tam się nieraz wyprawia niedzielnymi popołudniami...
niezarejestrowany - Asi 2017-05-20 23:55
Niestety jest to trasa niebezpieczna i należy szczególnie uważać! Mąż ostatnio wrócił z ręką otartą od dłoni do łokcia (konieczna była wizyta u lekarza) po tym jak wyjechała mu na torze rolkowym dziewczynka poruszająca się wzdłuż toru! Rodzice pilnujcie szczególnie swoje pociechy bo dla nich mocne uderzenie bywa niebezpieczne!
niezarejestrowany - B.r. 2017-05-20 23:54
Powiedzmy sobie szczerze że w Bielsku nie ma zbyt wielu ścieżek rowerowych. Na tle innych miast kiepsko wypadamy !!!
Ukryty 2017-05-20 22:12
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - Tomo 2017-05-20 19:47
Dodam jeszcze że te ścieżki to jest normalna jezdnia dla rowerów, służy do szybkiego pokonania tego odcinka szczególnie dla tych którzy jadą gdzieś dalej w trasę. Ja tam nieraz jadę 40 km/h. Potencjalna kolizja z pieszym / rolkarzem który nagle znajdzie się przed rowerem jest tak samo interpretowana jakby ten pieszy / rolkarz wtargnął pod maskę samochodu. To nie są ścieżki dla uczących się jeździć dzieci, nie dla rolkarzy, tylko dla sprawnie i pewnie jeżdżących rowerzystów ! Po to one powstały ! Ale nawet rolkarze którzy jadą sobie prawą stroną pewnie i bez slalomowania są dla mnie ok, nie ma problemu z wyprzedzeniem. Problemem są np. dwie laski na rolkach jadące całą szerokością obok siebie.
niezarejestrowany - Tomo 2017-05-20 19:36
Jadąc ścieżką od strony zachodniej, z naprzeciwka sunął we mnie na czołówkę wysportowany jegomość na rolkach. Słuchawki na uszach, gestykulował coś rękami, jechał sobie w tym swoim świecie, raz lewą raz prawą stroną. A ja jechałem w naszym świecie drąc się na niego swym ryjem z daleka żeby chociaż podniósł wzrok i zobaczył że jadę. Gość usłyszał jak byłem 5 m od niego i nagłe wyrwanie z jego świata - bezcenne :) śmierć w oczach i nie wiedział chyba w ogóle gdzie jest :)
dementor 2017-05-20 16:45
Rozwijając komentarz dla - rolkarz - w żadnym miejscu na trasie nie ma oznakowania sugerującego trasę dla rolkarzy. Jak ono wygląda? Są na lotnisku. Na przykład gdy kończy się trasa w stronę i zaczyna droga - rozwidlenie w stronę wapienicy na dół i obok do zapory, jest na rowerowej zakaz rolkowania.
A poza tym.....jak rowerzysta się rozpędzi do 30km/h i jak Cię potrąci, to nie miej do niego pretensji o to. Ciebie tam nie powinno być. Ale Wy macie być może swoją logikę - chce mi się i już. Reszta mnie nie interesuje. Ta trasa dla rowerów też nie jest za szeroka, ale rower rowerzystę wyminie.
Ostatnio miałem przygodę, jadąc na lotnisku ścieżką dla rowerów przede mną dwie nastolatki na rolkach zajmują całą szerokość....ludzie.....zabić można...
Urzędnik ma jakąś swoją logikę i procedury działania, ale tu pomyślał za Was i dobrze, dla Waszego bezpieczeństwa. Macie swoją trasę. Na niej nie widać rowerzystów.
Prościej się już nie da.
dementor 2017-05-20 13:11
A o czym jest ta rozmowa? Jędrek? Te sprawy w innych wątkach.
niezarejestrowany - Jędrek 2017-05-20 11:55
Kiedy zacznie się karanie rowerzystów przejeżdżających przez przejście dla pieszych? Bawią się w rosyjską ruletkę wjeżdżając przed maskę na rowerach , i uczą tak swoje dzieci!! Nie słyszałem jeszcze o przypadku ukarania rowerzysty za takie wykroczenie!
niezarejestrowany - stn 2017-05-20 09:02
Nie rozumiem zachwytu bielszczan nad tym spacerniakiem.To jest bubel,ścieżki są zdecydowanie za wąskie! popołudniami i w weekendy to jest tor przeszkód a nie trasy do w miarę swobodnej jazdy.
dementor 2017-05-20 08:57
Szanowny - rolkarz - droga rowerowa dla rowerzystów, droga dla rolkarzy dla rolkarzy.
To jest bardzo proste.
niezarejestrowany - AFERA 2017-05-20 07:31
To skandal jakioś.
niezarejestrowany - rolkarz 2017-05-19 23:30
do @-dementor-a czemu nie wolno ?.
niezarejestrowany - Kasia 2017-05-19 23:05
Najgorsze są mamuśki z dziećmi na rowerkach zajęte ploteczkami i dzieci jeżdżą jak chcą i tragedia gotowa.Ktoś w końcu musi z tym zrobić porządek bo naprawdę dojdzie do tragedii.Dziecko na rowerku nie zrobi krzywdy pieszemu na ścieżce pieszych ale dorosły rowerzysta rozjedzie na trasie rowerowej.Co do rolkarzy to jakaś plaga na trasie rowerowej a mają swoją drogę i tam im żaden rowerzysta nie wjeżdża.
dementor 2017-05-19 21:25
Chciałbym zauważyć, że nie widziałem, aby na drodze dla rolkarzy jeździli sobie rowerzyści. A na drodze dla rowerzystów rolkarze jeżdżą i jest ich całkiem dużo. A przecież nie wolno.
niezarejestrowany - aaa 2017-05-19 21:08
Pewnie szy..
niezarejestrowany - Sman 2017-05-19 19:50
@Jurij- dokładnie tak, laseczki w szortach, biegające po lotnisku oraz samoloty obok i nieszczęście gotowe. Patrzą wszędzie ale nie ma drogę :) po prostu tak już jest :)
niezarejestrowany - Eryk 2017-05-19 18:50
@Piotr masz jakie uzasadnienie, do swojej interpretacji? Czy tylko napisałeś, aby napisać. Jak się zobaczy jak tam jeżdżą na rowerach, to większość wychodzi z założenia, że przepisy ruchu obowiązują.
niezarejestrowany - Rolkasz 2017-05-19 17:44
Zamknąć ścieżke rowerową dla rowerów.
niezarejestrowany - hhhhhh 2017-05-19 17:38
Pewnie przez pieszych albo rolkarzy, którzy notorycznie poruszają się po ścieżce rowerowej...........