Zgłoś zdarzenie

Wywrócił się na bok i uderzył w barierę - foto


2017-06-10  |  komentarzy (17)

Trzy zastępy straży pożarnej neutralizowały skutki zderzenia dwóch samochodów osobowych na ul. Bielskiej w Świętoszówce. Ambulanse ratownictwa medycznego odwiozły do szpitala dwie kobiety narodowości czeskiej i mężczyznę.

Do zdarzenia doszło około godz. 7.05 tuż obok stacji paliw Shell. Kierująca osobowym citroenem, zjeżdżając łącznikiem z drogi S52 na ul. Bielską w Świętoszówce, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobowym audi, który poruszał się ul. Bielską, w kierunku Grodźca. Wskutek zderzenia citroen przewrócił się na bok, uderzył w barierę energochłonną, od której się odbił i ponownie spadł na cztery koła.

 - Prywatnym samochodem jechaliśmy z dziewczyną do strażnicy na zbiórkę przed strażackimi zawodami. Najechaliśmy na wypadek z udziałem dwóch pojazdów, zdarzenie dopiero było zgłaszane pod numer alarmowy. Udzieliliśmy poszkodowanym pierwszej pomocy. Jedna z kobiet uskarżała się na ból kręgosłupa i biodra. W międzyczasie w naszej remizie załączył się alarm. Pobiegłem do remizy, a dziewczyna została na miejscu - relacjonował druh Maciej Gańczarczyk z OSP Świętoszówka.

 - Z rozbitego citroena druhowie z OSP Świętoszówka za pomocą deski ortopedycznej ewakuowali poszkodowaną kobietę. Łącznie trzy osoby zostały zabezpieczone kołnierzami ortopedycznymi, a następnie przekazane zespołom ratownictwa medycznego. Nasze działania polegały również na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i neutralizacji plam płynów technicznych pojazdów - powiedział nam kpt. Tomasz Kokoszyński, dowódca zmiany JRG2 w Bielsku-Białej.

Patrol ruchu drogowego sporządził dokumentację. W szpitalu okazało się, że żadna z osób uczestniczących w zdarzeniu nie doznała obrażeń ciała zagrażających życiu lub zdrowiu. Sprawczynię zdarzenia ukarano mandatem. Utrudnienia w ruchu trwały blisko 1,5 godz.

 - W tym przypadku poszkodowany kierowca osobowego audi nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Proszę sobie wyobrazić, co dzieje się z człowiekiem jadącym bez zapiętych pasów, gdy auto dachuje lub kilkukrotnie koziołkuje. Pasy bezpieczeństwa powinny być bezwzględnie zapięte - podkreślał policjant drogówki. W akcji uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej z JRG2, jeden z OSP Świetoszówka, trzy zespoły ratownictwa medycznego oraz patrol policji.

Tekst i foto: Mirosław Jamro

Wydarzenie wyświetlono 6501 razy


Galeria:


Najnowsze artykuły:
2017-08-14
Pijany siedział na krawędzi dachu - foto
Dwa zastępy straży pożarnej z JRG1, pogotowie ratunkowe oraz policję wysłano po otrzymaniu zgłoszenia, z którego wynikało, iż na krawędzi dachu budynku przy ul. Grażyny w Bielsku-Białej siedzi mężczyzna. Desperata uratowali policjanci.
więcej
2017-08-13
Znieważył policjantów na służbie
Ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 26-letni mężczyzna, który w nocy z piątku na sobotę znieważył policjantów na ul. Wzgórze w Bielsku-Białej. Po zatrzymaniu przez policjantów młodzieniec oddał mocz we własne spodnie.
więcej
2017-08-13
Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego - foto
Ponad 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca subaru, który poruszał się ul. Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej. Mężczyznę ujął kierowca innej osobówki.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Dobry humor to najważniejsz 2017-06-14 09:43
Codziennie widzę z okna kierowców próbujące zaparkować auto w luce, tak około 5 metrowej - najczęściej chcą tego dokonać cofając. Z tych którym się nie udało albo próbowali kilka razy (rekordzistka próbowała osiem razy!!), 70 albo i 80% stanowią kobiety. Rekord pobiła pani, której nie udało się zaparkować Smartem! Ten Smart mógł zaparkować przodem, tyłem a nawet w poprzek. Jest też jeden pozytywny przykład pani która zaparkowała bez żadnych problemów - na razie to number 1 na liście. Nie jestem przeciwnikiem kobiet za kierownica ale jak widzę te umiejętności, to mnie to najzwyklej w świecie zastanawia - kto dał tym osobom prawo jazdy? I nie mówię tu tylko o kobietach. Obserwuję też panie - bo o nich głównie mowa powyżej w różnych sytuacjach drogowych. Przykładowa pani nie ustępuje pierwszeństwa, nie zatrzymuje przed znakiem STOP i myślicie, że ona reaguje na zwrócenie jej uwagi? O.K. reaguje olewając mnie kompletnie, aż chciałoby się zareagować w inny sposób. Nie mogę też zrozumieć ambicji ścigania się - tu niestety kobiety przodują. One nie zwracają nawet uwagi na fakt, ze mój pojazd dysponuje mocą 4 albo i 5-krotnie większą niż ich pojazd ale cóż, one próbują. Są bardzo ambitne.
niezarejestrowany - abc 2017-06-12 08:15
Do Pani Ani. Nie jestem zakompleksionym facetem, tylko pokonując 50 tyś km rocznie, a nie jestem handlowcem tylko dojeżdżam tyle do pracy. Widzę mnóstwo kobiet które wymuszają, nie widzą znaków STOP , powodujące wypadki, nie potrafiące parkować. W ciągu miesiąca mam około 20 przypadków zagrożenia na drodze, w tym 18 spowodowane przez kobiety.Przykro mi ale kobiety nie nadają się do prowadzenia pojazdów. Nawet żonie niechętnie daje auto, gdyż uszkodziła mi je.Więc Pani Aniu także na autobus się przesiądź dla bezpieczeństwa nas wszystkich i nie oburzaj się.
niezarejestrowany - gość 2017-06-11 11:16
Do Ania - tak każdy popełnia błędy ale nie tak absurdalne. Naprawdę korzystajcie lepiej z komunikacji miejskiej. Tak będzie i bezpieczniej i lepiej i dla Was i dla innych uczestników ruchu.
niezarejestrowany - Klaus 2017-06-11 09:28
Kobiety nie mysla za kierownicą no ale jak tu myslec o jezdzie jak sie pisze smsa
niezarejestrowany - Anna 2017-06-10 22:03
Ja nie jestem paniusia i tez jeżdżę. I jak czytam takie komentarze to współczuję tak myślącym i to że akurat dzisiaj są wypadki z udziałem kobiet to nie znaczy że mamy nie jeździć. Faceci też maja wypadki,jeżdżą pijani,szybko bo myślą że są panami ulicy. I ciekawe czy tak myślący faceci maja żony albo matki które kierują autem a może poprostu są nienauczeni szacunku do kobiet i tak zakompleksieni że w ten sposób dowartosciowuja się. Pozdrawiam wszystkie kobiety za kółkiem.
Ukryty 2017-06-10 21:47
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - guma 2017-06-10 21:16
Ania poczytaj dzisiejsze informacje o zdarzeniach na drogach .... same paniusie dzisiaj w tych newsach.
niezarejestrowany - Ania 2017-06-10 18:47
Do abc. Sam sie przesiadz do autobusu. Tacy faceci co maja takie myślenie muszą być strasznie zakompleksieni. Każdy popełnia błędy i nie ma znaczenia czy kierowcą jest kobieta czy mężczyzna.
niezarejestrowany - NieMamPytań 2017-06-10 17:54
@ Kaszka, dokładnie tak jest. To nie jest kwestia przepuszczania w drzwiach, na drodze są inne zasady, jasno i wyraźnie określone, no ale jak widać, one zawsze myślą że będą miały pierwszeństwo. Podobną treść napisałem w innym artykule (zdarzenie z dzisiaj) - "Nie zauważyła znaku STOP" - no ale komuś kto tu niby rządzi, jak widać nie spodobały się moje słowa i ukrył mój komentarz, że niby naruszyłem regulamin. Bzdura :(
niezarejestrowany - Kaszka 2017-06-10 17:50
NieMamPytań - kobiety za kółkiem nadal są kobietami więc wydaje im się że mają piewrszeństwo przed mężczyznami.
niezarejestrowany - Hęk 2017-06-10 17:31
Kobieta kierowała tak ? :-)
niezarejestrowany - NieMamPytań 2017-06-10 15:23
Kiedyś się mówiło, że kobiety nie powodują wypadków. Jak już to było ich mało. Wynikało to z proporcji "ile kobiet - ile mężczyzn". Teraz coraz więcej kobiet siada za kółko i coraz więcej jest zdarzeń z ich udziałem. Patrząc na statystyki, patrząc na ich zachowanie na drogach, to widać że wiele z nich po prostu nie myśli za kierownicą, nie zwraca uwagi że jest na drodze, zachowują się jakby siedziały przy kawiarnianym stoliku i co najgorsze, codziennie widzę ile kobiet jeździ z komórkami przy uchu, średnio jest to 80%. Masakra. Codziennie jestem świadkiem na bielskich drogach absurdalnych zachowań kobiet za kierownicą.
niezarejestrowany - coś na rzeczy 2017-06-10 14:26
Dzisiaj kobiety dwukrotnie próbowały mi nie ustąpić pierwszeństwa, nie żeby to była statystyczna norma, tak po prostu dzisiaj miałem.
Ukryty 2017-06-10 11:34
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - abc 2017-06-10 11:06
Kolejna kobieta sprawczynią, ale mnie to nie dziwi, kobiety mają tak, że obserwują maskę auta, a na boki rozglądać się nie potrafią. Szczerze, jakby nie mój refleks i myślenie za kobietę to bym miał nie raz skasowane auto, chodź by wczoraj wymuszenie przez kobietę na stopie... Proszę Was kobiety, przesiądźcie się do autobusu. Będzie bezpieczniej.
niezarejestrowany - No co ty gadasz 2017-06-10 10:26
MAS widzę tu chyba że za dużo amerykańskich filmów się naoglądałeś
niezarejestrowany - MAS 2017-06-10 08:55
Znow trup sprowadzony z niemiec z tego co widze to tylko boczna poduszka wystrzelona a gdzie przednia jak auto tez z przodu jest uszkodzone pewnie juz bylo powypadkowe i zaslepka wmontowana.Jesli samochody to tylko kupione w polskim salonie jest tam caqla historia przebieg itp.
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic