Zgłoś zdarzenie

Smart kontra porsche - foto


2017-06-12  |  komentarzy (2)

Około godz. 12.35 na parkingu przy ul. Łukowej w Bielsku-Białej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Ze względu na rozbieżne relacje kierowców wezwano policję.

Do zderzenia doszło poza drogą publiczną na parkingu obok posesji nr 5. - Obaj uczestnicy zdarzenia zamierzali wykonać manewr cofania. Gdy kierujący samochodem smart zobaczył, że kierowca porsche podjeżdża do przodu, rozpoczął manewr cofania. W tym momencie kierujący porsche również rozpoczął manewr cofania. Kierowca smarta zatrzymał pojazd, w który uderzył porsche. Przebieg zdarzenia potwierdził świadek niezwiązany z uczestnikami, który wykonywał prace w pobliżu miejsca kolizji. Uszkodzenia na obu pojazdach również potwierdziły wersję, którą przedstawił kierowca smarta - powiedział nam st. sierż. Szymon Zając z wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej.

Obaj uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Kierującego porsche ukarano mandatem. W tym przypadku zdecydowanie pomogła policji relacja świadka. - Jeżeli osoba postronna jest świadkiem zdarzenia, to wskazane jest, aby albo pozostała na miejscu do czasu przyjazdu patrolu policji, albo zostawiła uczestnikom zdarzenia numer telefonu kontaktowego, co w przypadkach spornych może ułatwić ustalenie przebiegu wydarzeń - podkreślał nasz rozmówca

Tekst i foto: Mirosław Jamro

Wydarzenie wyświetlono 2546 razy


Galeria:Najnowsze artykuły:
2017-08-14
Pijany siedział na krawędzi dachu - foto
Dwa zastępy straży pożarnej z JRG1, pogotowie ratunkowe oraz policję wysłano po otrzymaniu zgłoszenia, z którego wynikało, iż na krawędzi dachu budynku przy ul. Grażyny w Bielsku-Białej siedzi mężczyzna. Desperata uratowali policjanci.
więcej
2017-08-13
Znieważył policjantów na służbie
Ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 26-letni mężczyzna, który w nocy z piątku na sobotę znieważył policjantów na ul. Wzgórze w Bielsku-Białej. Po zatrzymaniu przez policjantów młodzieniec oddał mocz we własne spodnie.
więcej
2017-08-13
Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego - foto
Ponad 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca subaru, który poruszał się ul. Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej. Mężczyznę ujął kierowca innej osobówki.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - lolo 2017-06-13 16:28
Kierowcy POURSZE mają zawsze rację i pierwszeństwo.. co tam czujniki, co tam kamera co tam system za równowartość 2 takich smartów.. mam PORSZE jestem uprzywilejowany, a teraz cicho idę sprawdzić [pracowników czy wyrabiają akord za najniższą krajową.
niezarejestrowany - Ja pi 2017-06-12 19:20
Jak można cofać nowoczesnymi samochodami (w tej klasie występującymi zazwyczaj nie tylko z czujnikami, ale i kamerami nie tylko cofania, a dokoła pojazdu) zderzyć się pryzy cofaniu? To tak jakby twierdzić, że mając przednią szybę wiatr (nie nawiew) wieje nam w oczy... .
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic