Zgłoś zdarzenie

Smart kontra porsche - foto


2017-06-12  |  komentarzy (2)

Około godz. 12.35 na parkingu przy ul. Łukowej w Bielsku-Białej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Ze względu na rozbieżne relacje kierowców wezwano policję.

Do zderzenia doszło poza drogą publiczną na parkingu obok posesji nr 5. - Obaj uczestnicy zdarzenia zamierzali wykonać manewr cofania. Gdy kierujący samochodem smart zobaczył, że kierowca porsche podjeżdża do przodu, rozpoczął manewr cofania. W tym momencie kierujący porsche również rozpoczął manewr cofania. Kierowca smarta zatrzymał pojazd, w który uderzył porsche. Przebieg zdarzenia potwierdził świadek niezwiązany z uczestnikami, który wykonywał prace w pobliżu miejsca kolizji. Uszkodzenia na obu pojazdach również potwierdziły wersję, którą przedstawił kierowca smarta - powiedział nam st. sierż. Szymon Zając z wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej.

Obaj uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Kierującego porsche ukarano mandatem. W tym przypadku zdecydowanie pomogła policji relacja świadka. - Jeżeli osoba postronna jest świadkiem zdarzenia, to wskazane jest, aby albo pozostała na miejscu do czasu przyjazdu patrolu policji, albo zostawiła uczestnikom zdarzenia numer telefonu kontaktowego, co w przypadkach spornych może ułatwić ustalenie przebiegu wydarzeń - podkreślał nasz rozmówca

Tekst i foto: Mirosław Jamro

Wydarzenie wyświetlono 2296 razy


Galeria:Najnowsze artykuły:
2017-06-25
Pijany Turek dachował autem - foto
Trzy zastępy straży pożarnej wysłano po otrzymaniu zgłoszenia nocnego dachowania samochodu osobowego na ul. Strumieńskiej w Jasienicy. 28-letni obywatel Turcji, który wydmuchał ponad promil alkoholu, został odwieziony do szpitala.
więcej
2017-06-24
Tragedia w nurtach Wisły
Cztery zastępy straży pożarnej wysłano po otrzymaniu zgłoszenia, z którego wynikało, iż nurtem Wisły w Zabrzegu płynie ciało mężczyzny. Pomimo kilkudziesięciominutowej reanimacji, życia mężczyzny nie udało się uratować.
więcej
2017-06-24
Policyjna akcja na Bystrzańskiej - foto
Na ul. Bystrzańskiej w Bielsku-Białej policjanci drogówki prowadzili dziś akcję pod hasłem „Nie bądź następny”. W minionych dniach na drogach regionu wskutek ciężkich obrażeń ciała śmierć poniosło dwóch motocyklistów, a trzeci jest w stanie ciężkim.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - lolo 2017-06-13 16:28
Kierowcy POURSZE mają zawsze rację i pierwszeństwo.. co tam czujniki, co tam kamera co tam system za równowartość 2 takich smartów.. mam PORSZE jestem uprzywilejowany, a teraz cicho idę sprawdzić [pracowników czy wyrabiają akord za najniższą krajową.
niezarejestrowany - Ja pi 2017-06-12 19:20
Jak można cofać nowoczesnymi samochodami (w tej klasie występującymi zazwyczaj nie tylko z czujnikami, ale i kamerami nie tylko cofania, a dokoła pojazdu) zderzyć się pryzy cofaniu? To tak jakby twierdzić, że mając przednią szybę wiatr (nie nawiew) wieje nam w oczy... .
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic