Zgłoś zdarzenie

Rowerowy wypadek w urodziny - foto


2017-08-01  |  komentarzy (17)

Wczoraj około godz. 22.15 na ul. Lotniczej w Bielsku-Białej doszło do wypadku z udziałem pijanego rowerzysty. Wskutek zdarzenia rowerzysta doznał poważnego urazu głowy i chwilowo utracił przytomność. Został odwieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło na wysokości posesji nr 26. - Jechaliśmy ścieżką rowerową w kierunku ul. Szarotki. W pewnym momencie zobaczyłam go leżącego na ulicy, nie wiem, jak to się stało - relacjonowała nam rowerzystka. - On jeździ na rowerze od małego dziecka, o wiele lepiej niż ja. Zawsze staramy się przestrzegać wszystkich przepisów, płacimy uczciwie podatki…. Dziś są jego urodziny. Nasz błąd, że po wypiciu piw wybraliśmy się na rower. Jestem zła sama na siebie. Oby tylko mu nie było nic poważnego - dodała kobieta.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, iż 39-letni rowerzysta ma w wydychanym powietrzu blisko promil alkoholu, a rowerzystka blisko pół promila. Patrol ruchu drogowego sporządził dokumentację. W szpitalu okazało się, że obrażenia rowerzysty są poważne. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek. Dalsze czynności w sprawie prowadzi policja. Działania jednego zastępu straży pożarnej z JRG2 polegały na zmyciu dużej plamy krwi.

Tekst i foto: Mirosław Jamro

Wydarzenie wyświetlono 4322 razy


Galeria:








Najnowsze artykuły:
2017-08-14
Pijany siedział na krawędzi dachu - foto
Dwa zastępy straży pożarnej z JRG1, pogotowie ratunkowe oraz policję wysłano po otrzymaniu zgłoszenia, z którego wynikało, iż na krawędzi dachu budynku przy ul. Grażyny w Bielsku-Białej siedzi mężczyzna. Desperata uratowali policjanci.
więcej
2017-08-13
Znieważył policjantów na służbie
Ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 26-letni mężczyzna, który w nocy z piątku na sobotę znieważył policjantów na ul. Wzgórze w Bielsku-Białej. Po zatrzymaniu przez policjantów młodzieniec oddał mocz we własne spodnie.
więcej
2017-08-13
Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego - foto
Ponad 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca subaru, który poruszał się ul. Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej. Mężczyznę ujął kierowca innej osobówki.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - kdriver 2017-08-05 10:39
szfer ponezdzij troche rowerkiem to za jakis czas apiszesz zaeaza szocerowa.
niezarejestrowany - szofer 2017-08-02 19:15
Kolejna zaraza rowerowa.
niezarejestrowany - kalmah 2017-08-01 22:27
4 piwa i masz ok. promil, ale prawie nic nie czujesz.
niezarejestrowany - Hightower 2017-08-01 17:24
Niech każdy mądry kupi alkomat i sprawdzi ile trzeba wypić, żeby mieć ,,prawie promil". Popełnił błąd, którego konsekwencje są spore, nic więcej.
tzok 2017-08-01 15:44
Ruch może i był zerowy ale zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy, więc jeśli miał to straci prawo jazdy za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości (czyli powyżej 0,5 promila).
Tak - każdy dorosły Polak może się napić alkoholu - ale dopóki nie wytrzeźwieje ma się trzymać z dala od jakichkolwiek pojazdów i drogi publicznej. 1 promil to nie jest jedno piwo... to już jest konkretnie pijany.
niezarejestrowany - Kac_zoR 2017-08-01 14:56
Prawo się zmieniło. Teraz mogą zabrać prawko za jazdę po pijaku na rowerze tylko jeśli stwarza się zagrożenie w ruchu drogowym. Na zdjęciach rower leży na ścieżce rowerowej, a ruch na ulicy jest zerowy, więc myślę że nie straci prawka, ale ponieważ miał powyżej pół promila we krwi dostanie mandat w wysokości 500 zł.
niezarejestrowany - bolek i lolek 2017-08-01 14:33
@akasa - znajomy z pracy pojechał po pijaku do sklepu na rowerze. poczęstowali go alkomatem i stracił prawo jazdy.
niezarejestrowany - quap 2017-08-01 10:37
Ale przynajmniej widać, że zadbał o odpowiednie zabezpieczenie plecaka i założył mu kask. Nigdy chyba nie zrozumiem rowerzystów, którzy po wyjechaniu z lasu czy gór zdejmują kask, bo przecież na ulicy nic im się nie stanie...
niezarejestrowany - akasa 2017-08-01 10:10
antek co ma prawo jazdy do jazdy na rowerze? Nic mu nie zabiorą.
niezarejestrowany - antek 2017-08-01 09:34
za głupotę trzeba płacić. jeśli miał prawo jazdy to zostanie mu zabrane bo rowerzysta jest uczestnikiem ruchu i jazda pod wpływem jest zakazana
niezarejestrowany - Sfora 2017-08-01 08:11
@All - Czy to tak trudno się domyślić, że skoro rowerzysta doznał urazu głowy, to polała się krew? Ani dzieci, ani dorośli, jadąc na lotnisko ścieżką rowerową, nie muszą oglądać dużej plamy krwi, dlatego wezwano strażaków.
niezarejestrowany - Chomik 2017-08-01 07:11
Kubus puchatek tobie polusie czesto zdarza się jezdzic z promilem ??? Kazdy dorosly polus ma prawo napic sie alkoholu no tak a efekty widac na kazdym kroku kret..
niezarejestrowany - !!!!! 2017-08-01 05:44
@???? a gdzie pisze ze to zona z nim jechala i gdzie jest napisane ze po policje zadzwonila. dziecko zacznij czytac ze zrozumieniem.
niezarejestrowany - ????? 2017-08-01 05:33
Skutki zdarzenia rowerowego neutralizował zastęp straży pożarnej z JRG2
niezarejestrowany - ???? 2017-08-01 05:32
Ale to ze gosc sie wywrocil a zona po policje zadzwonila?
niezarejestrowany - Miszkaniec gd 2017-08-01 05:08
Kubus puchatek skoro ty jestes narabany majac 1 promil to pewnie masz z 13 lat albo i mniej. Kazdy dorosly POLAK ma prawo napic sie alkoholu. Po to placimy podaki ZUS itp aby w takich przypadkach czy wypadkach. sluzby nam pomogly. Nikt nie rozbija sie dla zabawy. Pan jechal po scizce. z nikim sie nie zdezyl. Po prostu sie wywrocil. OT zdarza sie.
niezarejestrowany - Kubuś Puchatek 2017-08-01 03:04
Narąbać się jak kopaczka i na drogę...Trzeba mieć pustkę między uszami.