Zgłoś zdarzenie

Pożar na dziesiątym piętrze - foto


2017-08-05  |  komentarzy (5)

Cztery zastępy straży pożarnej wysłano po otrzymaniu zgłoszenia pożaru w wózkarni na dziesiątym piętrze wieżowca przy ul. Cieszyńskiej w Bielsku-Białej. Ogień ugaszono w zarodku. Nadpaleniu uległy rower, wózek inwalidzki i inne rzeczy lokatorów.

Pożar zauważył lokator jednego z mieszkań na ostatnim piętrze wieżowca. Mężczyzna wraz z sąsiadką podjął próbę ugaszenia ognia. Powiadomiono straż pożarną.

Oficer dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie o godz. 7.13. - Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że pożar miał miejsce w wózkarni, tam, gdzie mieszkańcy składują różnego rodzaju rzeczy, w tym rowery czy odzież zapakowaną w czarne, foliowe worki. Pomieszczenie jest małe, znaczna część tych rzeczy składowana była w pobliżu okna, narażona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Nasze działania polegały na dogaszeniu pożaru -  powiedział nam mł. bryg. Mariusz Irauth, dowódca zmiany JRG2 w Bielsku-Białej.

Po ugaszeniu ognia strażacy sprawdzili mieszkania pod kątem stężenia tlenku węgla, lecz zagrożenia nie stwierdzono. Wskutek pożaru nadpaleniu uległy rower, wózek inwalidzki, wózek dziecięcy, odzież, choinka i różnego rodzaju drobiazgi. W wózkowni znaleziono m.in. spalinowy silnik do modelu samolotu.

 - W związku z wysokimi temperaturami apelujemy, by nie pozostawiać przedmiotów łatwopalnych w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych - podkreślał zawodowy strażak. Działania zastępów straży pożarnej zakończono o godz. 8.02. - Tyle razy mówiłem, żeby to uporządkować, ale za bardzo nie było chętnych. Może teraz będzie okazja do gruntownych porządków? - zastanawiał się mężczyzna, który zauważył pożar.

Tekst i foto: Mirosław Jamro

Wydarzenie wyświetlono 5946 razy


Galeria:
Najnowsze artykuły:
2017-08-14
Pijany siedział na krawędzi dachu - foto
Dwa zastępy straży pożarnej z JRG1, pogotowie ratunkowe oraz policję wysłano po otrzymaniu zgłoszenia, z którego wynikało, iż na krawędzi dachu budynku przy ul. Grażyny w Bielsku-Białej siedzi mężczyzna. Desperata uratowali policjanci.
więcej
2017-08-13
Znieważył policjantów na służbie
Ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 26-letni mężczyzna, który w nocy z piątku na sobotę znieważył policjantów na ul. Wzgórze w Bielsku-Białej. Po zatrzymaniu przez policjantów młodzieniec oddał mocz we własne spodnie.
więcej
2017-08-13
Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego - foto
Ponad 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca subaru, który poruszał się ul. Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej. Mężczyznę ujął kierowca innej osobówki.
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - bliki 2017-08-07 10:24
kto ma prowadzić postępowanie wyjaśniające dlaczego ten silniczek spalinowy tam był? Spółdzielnia czy policja i straż pożarna? Kiedy skończy się przepychanie spraw na spółdzielnię która nie ma żadnych sankcji na właścicieli tego lokalu?
niezarejestrowany - romb 2017-08-07 07:35
3 sierpnia prezydent podpisał zmiany ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. O ile już wcześniej spółdzielnie niewiele mogły zrobić by zdyscyplinować niechlujnych lokatorów to teraz już zupełnie mogą ich pocałować gdzieś. Ciągle zabiera się spółdzielniom środki prawne, niszczy się złym prawem porządek społeczny i takie są tego efekty - ciągłe monity i apele nic nie dają bo lokator i właściciel to święte krowy. Teraz widać jak to działa. Spółdzielnia zrobiła drogę pożarową, kilkadziesiąt nowych miejsc postojowych a samochody ciągle pod klatką o wozy strażackie nie mają jak dojechać. A władza ciągle psioczy tylko na spółdzielnie mieszkaniowe. Kiedyś lokator winny tego zaniedbania zapłacił by każdą złotówkę straty a teraz nawet nie można go wykluczyć ze spółdzielni. Ludzie nie dorośli do demokracji. Pewnie prokurator i policja znów umorzą postępowanie wszczęte na wniosek spółdzielni z uwagi na znikomą szkodliwość społeczną - takie prawo się tworzy dla sondaży popularności partii a ludzie mają to gdzieś!
niezarejestrowany - dfd 2017-08-06 12:14
tak to niestety wygląda w każdym bloku...
niezarejestrowany - :-) 2017-08-05 14:53
Spontaniczne zapalenie się wcale nie jest takie rzadkie.
niezarejestrowany - Obywatel 2017-08-05 12:20
Widzac ten burdel na zdjeciach wcale sie nie dziwie ze sie to podpalilo
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic